Od septembra 2021 sme zapojení do Národného projektu "Pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov II", ktorý významne podporuje pozitívne zmeny v inkluzívnom vzdelávaní priamo v školskom prostredí prostredníctvom edukačnej podpory zo strany pedagogických asistentov (PA), asistentov učiteľa pre deti a žiakov so zdravotným znevýhodnením (AU) a členov inkluzívnych tímov (školský psychológ, špeciálny pedagóg a sociálny pedagóg) na školách.

Všeobecné informácie o projekte

• Názov projekt: Pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov II.
  • Kód projektu: 312011AQI4
  • Kód výzvy: OPLZ-PO1/2020/NP/1.1.1-03
  • Operačný program: Operačný program Ľudské zdroje
  • Spolufinancovaný fondom: Európsky sociálny fond
  • Prioritná os: 1. Vzdelávanie
  • Oblasť intervencie:Zníženie miery predčasného ukončovania školskej dochádzky a predchádzanie takémuto ukončovaniu, a podpora rovnocenného prístupu ku kvalitnému predškolskému, základnému a predoškolskému vzdelávaniu.
  • Špecifický cieľ: 1.1.1 Zvýšiť inkluzívnosť a rovnaký prístup ku kvalitnému vzdelávaniu a zlepšiť výsledky a kompetencie detí a žiakov.
  • Miesto realizácie projektu: Bratislavský kraj, Banskobystrický kraj, Žilinský kraj, Košický kraj, Prešovský kraj, Nitriansky kraj, Trenčiansky kraj, Trnavský kraj.
  • Cieľová skupina: Deti, predovšetkým tie, ktoré navštevujú materské školy a deti/žiaci základných a stredných škôl, vrátane detí/žiakov so ŠVVP všetkých škôl, ktoré sú zaradené do siete škôl a školských zariadení v SR (t. j. štátne, cirkevné aj súkromné školy).
  • Celková dĺžka realizácie hlavných aktivít projektu: 36
  • Obdobie realizácie projektu: 6/2020 – 12/2022